Fritzbox 5590 op XGS-PON (bij pakket verhogen)

  • 12 December 2023
  • 48 reacties
  • 2686 Bekeken

Hoi

Ik zit aan een pakket verhogen te denken. (2Gbit)

Ik heb nu naar tevredenheid een Fritzbox direct op GPON aangesloten.

Als ik de verhoging zal doen kom ik op XGS-PON.

Dan kan ik volgens diverse topics niet meer direct op glasvezel.

Dan heeft het pakket verhogen weinig zin.

Dan zal ik de Odido ONT moeten gebruiken.

Dat houdt in dat ik de 2,5Gbit poort verlies die wordt dan WAN poort. (De overige LAN poorten zijn 1Gbit)

Dan is een doorvoer van 2Gbit niet mogelijk naar mijn pc.

Ik tag @Tommie van Odido Ook even.

Reggefiber heeft het toen hier aangelegd.

Met de start van dit topic wil ik eens weten hoe het nu zit.?

Dit is wat ik van Avm door krijg.

 

Tommie van Odido 7 maanden geleden

Hey @peter-keetfm, dat is een goede vraag en je bent niet de enige die een third party XGS-PON wilt aansluiten. Dit is op dit moment nog niet mogelijk, hiervoor moet een softwarelicentie update voor worden uitgevoerd. Hopelijk komt dit nog voor het einde van dit jaar maar daar ben ik vrij sceptisch in. 

 

Ik heb het topic intern nog een keer doorgezet naar mijn collega die hier alles over weet. Maar ik gok dat het ergens begin volgend jaar pas geïmplementeerd zal worden. Als ik hier meer over weet zal ik dat zeker met je delen!

Bekijk origineel

48 reacties

Reputatie 3

@0d0a

De  Zyxel t56 kan geen XGS-PON en ook geen GPON, want het is geen modem (ookal noemen mensen dat vaak wel zo) maar alleen een router. Je krijgt er daarom altijd een ONT bij: ofwel XGS-PON ofwel GPON, maar nooit allebei. (Er bestaat er trouwens ook nog zoiets als AON).

Bij XGS-PON kan je bij Odido i.v.m. softwarelicenties momenteel nog geen eigen modem gebruiken in plaats van de door Odido geleverde ONT. Bij GPON wel.

Ik hoop dat het zo duidelijk is.

ergo als op de installatiebon xgs-pon staat (odf glas) betekent dat nog niet dat die gebruikt kan worden en wordt je aansluiting ipv daarvan op gpon gezet tot de software licenties geregeld zijn?

Reputatie 3

Nee, XGS-PON werkt nu al wél (tenminste op adressen waarop dat van toepassing is), maar alléén met de door Odido geleverde XGS-PON ONT. (Je kunt op die ONT dan wel elke router aansluiten die je zelf wilt, zolang die maar vlan=300 kan doen. Elke Fritzbox kan dat bijvoorbeeld. En de geleverde Zyxel natuurlijk ook.)

Wil je in plaats van de geleverde ONT en de Zyxel een eigen modem gebruiken, bijvoorbeeld een Fritzbox met passende SFP module, dan kan dat momenteel niet met XGS-PON. Met GPON kan dat wel (dat heb ik zelf ook). Dat komt door die licenties. Overigens zou dat probleem het eerste kwartaal van dit jaar opgelost worden, dus dat duurt dan nu niet zo heel lang meer als het goed is.

@0d0a

Het kan GPON of XGS-PON worden.

Dat weet je pas als je het pakket hebt.

Dat had ik al eerder gemeld.

Kom je op GPON dan kun je de Fritzbox met GPON SFP module direct aansluiten.

Kom je op XGS-PON sluit je Fritzbox met een netwerk kabel aan van het ONT naar de blauwe wan poort en stel je het T-Mobile/Odido profile in.

PS

Mij werd verteld dat ik op XGS-PON kom.

Later door onderzoek bleek dat ik toch op GPON kwam.

Leesvoer. (GPON werkt hier goed)

 

Zojuist perfect geholpen door de klantenservice livechat met het instellen van een eigen ONT voor XGS-PON (netwerk van OpenDutchFiber).

Via de chat enkel het PON-ID(/serienummer met formaat: GPONxxxxxxxx)  van mijn FS XGS-ONU-25-20NI SFP+ (aangesloten op Aruba CX6100) doorgeven en VLAN300 configureren op de switchpoort+firewall en het werd direct geregeld. Tijdens het chatten werd de verbinding (zoals aangegeven) verbroken en kon direct mijn SFP gebruiken.

 

 

 

 

Hoe kan ik mijn ONT registreren? Ik heb een Fritz!Box 5530 FT met SPF+ module welke ik wil direct op het aansluitpunt wil aansluiten. Is hier via Odido een speciaal kanaal voor?

Reputatie 7
Badge +6

@kitty0928 Jazeker! Dat kanaal heet @Tommie van Odido. ;-) Hij is bij dezen getagd en zal bij gelegenheid hier reageren.

Reputatie 7
Badge +9

Thanks for the heads-up @TMTV!

 

Hi @kitty0928, welkom op onze Community!

Zou je mij een privébericht willen sturen met daarin jouw Modem ID? Dan kunnen we een datum en tijd inplannen om het te registreren en om te gooien. 

  

Reputatie 1

Ik zou vandaag ook overstappen van KPN naar Odido. Ik zit op een XGS-PON netwerk van KPN. Ik had geen nieuwe ONT van Odido gekregen. Ik gebruikte met KPN een eigen ONT (Fritzbox 5590). Vandaag de Genexis ONT aangesloten. Maar niks werkt! Ik zou graag de Fritzbox ONT gebruiken.

@jan310909 

Probeer eens het serienummer te klonen.

Ga naar http://fritz.box/support.lua en vul het serienummer van je Genexis ONT in

 

Reputatie 1

Ik kan geen PLOAM vinden in de Fritzbox waarna jij verwijst! Of kijk ik op de verkeerde plaats?

@jan310909 

Ik weet niet welke firmware je op je Fritzbox hebt.

Heb je Advanced View aan staan.

Reputatie 1

Zou XGS-PON met de Fritzbox 5590 inmiddels al moeten werken? 

Reputatie 1

Ik ben inmiddels aangesloten! Ik heb ruim een week zonder internet gezeten..😡

Ik heb inmiddels wel het GPON PLOAM  invulveld aangetroffen. Ik moet daar toch het PON-SN nummer van de Genexis invullen? GNXS123A12AB1 (dit is niet het echte nummer maar meer voor het format)

Aks ik dat nummer gebruik maakt hij namelijk geen verbinding.

Nog even voor de duidelijkheid Ik zit op het KPN WBA XGSPON netwerk. De 5590 setup heeft ook al ruim een jaar gedraaid op het KPN netwerk.

Reputatie 7
Badge +15

Hallo @jan310909 

Het SN nummer van de ONT klonen kan alleen met GPON. Met XGSPON moet een moderator het modem ID van de Fritzbox registreren.

Reputatie 7
Badge +9

Hi @jan310909, kan je hem eens proberen te klonen via: fritz.box/support.lua. Change in the menu into "Advanced view" -> GPON serial number: (Serienummer van ons ONT).

Op WBA krijg ik je ook niet online na het invullen van het ModemID. @RinusRiviera is het gelukt om het op deze manier te installeren! 

Reputatie 1
Ik heb het Pon nummer overgenomen van Genexis glasvezel modem, maar er word geen verbinding gemaakt.

 

Reputatie 1

Ik ben wel heeeeel blij met jullie hulp!

Reputatie 1

Inmiddels aangesloten met de ONT van de Fritzbox. Werkt super! 

Inmiddels aangesloten met de ONT van de Fritzbox. Werkt super! 

Niet gekloond dus maar Fritzbox ID laten registreren.?

Reputatie 1

Ja! 😁

Goedemiddag, Zojuist heb ik een klant met een Fritzbox 5530 online geholpen zonder tussenkomst van ONT. We hebben het ModemID geregistreerd en de juiste Patchkabel SC-UPC / SC-APC hiervoor gebruikt op de bestelde XGSPON SFP sleeve van AVM. Na de tutorial door te lopen kwamen we in de wizard waar we geen serienummer hebben geregistreerd in het modem. Klant geniet nu glasvezel van ODIDO op het ‘ODF’ netwerk zonder tussenkomst van onze ONT! Wellicht handig voor de echte tweakers met een fritsbox! Wou dit graag delen omdat ik op de community enkel tegen kwam dat dit niet mogelijk was. 

Groetjes
Karim 
Odido Fiber

Reputatie 7
Badge +9

Hi @KrmzNL, wat super, hier zal je zeker een hoop mensen blij mee maken! 😀

Reageer